Kliatba zvaná TVRĎÁK!

Hneď na začiatok by som chcel povedať, že nie som nahnevaný na ľudí, ktorí organizujú Tvrďak, či proti Tvrďáku preteku ako takému. 🙂 Chcel by som sa ho veľmi rád zúčastniť. Ale ako? Trikrát som bol prihlásený a trikrát nič.. Je v tom niečo?! 

Neverím na povery alebo vyššie sily, lenže toto už zaváňa nejakým smradom! V roku 2016 som sa prvýkrát prihlásil na Tvrďáka, konkrétne na toho, čo bol v Košiciach. Štartovné som mal zdarma. Roznášal som plagáty po fitness centrách v Prešove a dostal som od nich free registráciu. Viac o tom v článku TU. Ale čo čert nechcel, mesiac pred pretekmi som si poškodil väzy v kolene a štartovné som teda posunul na sestru Mimku, pre ktorú to boli prvé preteky. Takže šla rovno z gauča do botasiek. 😛 Nevadilo mi to, predsa ostalo to v rodine a aspoň si to aj ona vyskúšala.

Prešiel rok, nová sezóna a ja som si už brúsil zuby na Tvrďáka. Prišiel mi aj mail od organizátorov, či by som znova rozniesol plagáty. No nevyuži to! Roznášala celá rodina a aj moja priateľka, takže som mal razom 2 registrácie zdarma. Prihlásil som sa teda na preteky do Košíc a do Bratislavy. Brúsil som zuby, brúsil, ale nevybrúsil.  Pred pretekmi v Košiciach ma napadol nejaký stafylokok a bral som 25 dní antibiotiká. To už nie je možné! Zas z Košíc nič. Namiesto mňa šiel kamoš a vraj bolo skvelé. Díky fakt.. 😀

Ale to stále nie je koniec. Po chorobe som začal znova trénovať a makať na sebe. Blížil sa pomaly Tvrďák v Bratislave, ktorý mal byť zakončením Tvrdej ligy a ja som si chcel napraviť chuť. Vravím si, že do tretice všetko dobré predsa. Pred Tvrďákom bol ešte Tatra Cross Run a Rugged Race v Myjave a na oba som vyhral lístok zdarma od OCRA a od Extremu. Už som si myslel, že sa všetko na dobré otáča a karma mi tie stratené preteky vracia. Prd baraní.. Týždeň pred TCR a Rugged race som si natiahol sval v ramene, keď som sa snažil o nemožné na Optima Challenge v Košiciach. Fakt som blbec. Alebo smoliar? Takže keďže som s rukou nevedel pár dní ani len pohnúť, a nie to ešte zdolávať prekážky, musel som sa vzdať TCR, Rugged Race a aj dlho-očakávaného Tvrďáka v Bratislave. Ohrozený bol aj môj štart na UB vo Valči.
Suma sumárum, doteraz som sa z troch registrácií na Tvrďáka, nezúčastnil ani na jednom a okrem nich prišiel aj o ďalšie preteky. Mimochodom, liečenie natiahnutého svalu v ramene nie je žiadna sranda. už je to 2 a pol mesiaca a až teraz to doliečujem.

What the fuck?

Vyskúšam to o rok znova? Vyskúšam! Veď chcem vedieť ako táto sága bude pokračovať 😀 A keďže neverím na povery, po štvrtýkrát sa Tvrďáka už konečne zúčastním. Dúfam. Všetci navôkol mňa Tvrďák chvália a mňa neskutočne štve, že som sa ho doteraz nezúčastnil.

Ak to čítate milí organizátori, vidíme sa a teším sa!

Dopretekania kamaráti.

 

Zdieľaj tu