Neplať za štartovné a uži si preteky zadarmo

Uchvátili ťa prekážkové behy a rád by si sa ich zúčastnil čo najviac? Sú ale drahé, že? Súhlasím, a preto tu mám pre teba pár postrehov a rád, ako sa zúčastniť čo najviac behov za čo najmenej peňazí.

Povedz si otvorene, prekážkové behy nie sú až tak finančne náročný šport. Najdrahšia na celej výbave by mala byť (podľa mňa) poriadna obuv, do ktorej by si mal investovať viac peňazí. Avšak zúčastňovať sa behov stojí nemalý peniaz, cesta tam a späť, strava, nejaké tie aktivity a hlavne štartovné, vedia ukrojiť z rozpočtu. Mne už sa podarilo dostať sa na 9 pretekov zadarmo, teda bez platenia štartovného a ušetril som si tým par stovák eur. Tak poďme nato.

Staň sa dobrovoľníkom!

Je to najľahšia cesta k pretekom za lacno. Nemôžem povedať, že je to úplne zadarmo, pretože aj dobrovolníčenie niečo stojí. Myslím tým dopravu na miesto, stravu, či ubytovanie, ale oplatí sa to. Je to perfektná a príjemná možnosť a skúsenosť. Všetky väčšie prekážkové behy ponúkajú možnosť robiť dobrovoľníka, ako Spartan race, Predator Race, Rugged Race, Tvrďák, Army Run, Urban challenge, Gladiator Race, Excalibur race, Epic race a mnoho ďalších. Viac informácií nájdeš konkrétne na ich stránkach, kam sa dostaneš prekliknutím cez názvy. Všade dostaneš občerstvenie, väčšina ponúka tričko a hlavne možnosť pretekať na ďalšom behu, ktorý budú organizovať. Bol som už sedemkrát dobrovoľníkom na Spartan race a dalo mi to veľa nových priateľstiev, zážitkov a skúsenosti. Viac o tom napíšem v pripravovanom článku o dobrovoľníctve 🙂

Roznášaj plagáty!

Ako som k tomu prišiel? Kamarát mi povedal o roznášaní plagátov na Tvrďáka, a že zato ponúkajú štartovné zdarma. No nevyuži to! Našiel som si na nich mail na ich stránke, napísal som im, že by som mal záujem a po veľmi pozitívnej komunikácií s nimi sme sa dohodli, že roznesiem plagáty po fitness centrách v Prešove. Dostal som od nich desať plagátov, ktoré som rozniesol, odfotil im to, odoslal e-mail s fotkami a hotovo. Nič viac. Priznám sa, že celé mi to zabralo maximálne 4 hodiny a stálo ma to dva lístky na MHD v Prešove a jednu proteínovú tyčinku, ktorej som už neodolal. A ako sa vraví, aj vlk bol sýty, aj ovca celá. A čo bolo ešte lepšie? Po roku som dostal od Tvrďákovcov mail, či by som im pomohol znovu s roznášaním. Skvelá správa, zapojil som do toho rodinu a ja som s otcom rozniesol plagáty v mojom rodnom Bardejove a priateľka v Prešove. A znova nám to zabralo jedno pekné poobedie spoločne na prechádzke. Okrem behu Tvrďák som postrehol na internete, že aj preteky Jánske blato ponúkali tú istú možnosť. Možno aj ďalšie, preto sa netreba báť a napísať podobný mail a opýtať sa, či by ste vedeli pomôcť roznášaním plagátov, prípadne nejakou inou reklamou.

Zapoj sa do súťaží!

Si na Facebooku? Zrejme sa pýtam zbytočne. Určite sleduj fanpage OCRA Slovakia, alebo Extreme Obstacle Runners, Team JAK OČI, alebo samotné preteky ako Rugged race či ďalších, ktorí ponúkajú vždy nejaké súťaže o lístky na preteky zdarma. Mal som šťastie a v júni som vyhral lístok na Tatra Cross Run cez OCRA Slovakia a následne aj na stránke Extreme Obstacles Runners som vyhral lístok na Rugged Race. Obe ma stáli minimum úsilia a trochu šťastia. Neváhaj a určite to skús!

Do všetkého zapoj svoju rodinu a najbližších!

Som študent a platiť toľko za štartovné je na mňa mnohokrát veľa, a tak sa nedá zúčastniť všetkého, čo by som chcel. Namiesto prosíkania okolia o sponzoring, som ich poprosil o pomoc s už vyššie uvedeným. Moja skvelá priateľka a sestra sa so mnou zúčastnili dobrovoľníkovania s tým, že všetky možnosti pretekania zadarmo mi dali. Ako príkladu uvediem konkrétne body na pretekoch spartan race túto sezónu. Ja som zarobil 600 bodov, sestra zarobila tiež 600 bodov a priateľka 400 bodov. Spolu máme 1600 bodov a tie môžem ja využiť na pretekanie, či ešte túto sezónu, alebo si ich prenechám na budúcu. Mega! Ako som písal, priateľka tiež roznášala plagáty v druhom meste, a preto som už dokopy všetky preteky Tvrďáka mal doslova zadarmo. Zapájam do súťaží aj svojich rodičov, sestru a priateľku, ktorí ak by vyhrali, tak mi to darujú. Veď predsa, viac ľudí, hneď je väčšia možnosť vyhrať.

Určite je ešte viac možností ako sa zbaviť platenia štartovného. Ja som doteraz objavil tieto štyri a všetky sa mi vyplatili a ušetrili mi kopec eur. Ak vieš o ďalších, neváhaj ma kontaktovať a ak ja objavím iné, článok budem aktualizovať.
Nezabúdaj hlavne zapojiť všetkých zo svojho okolia, ktorí vedia akí si blázon do tohto športu a viac ako peniazmi ťa podporia takto. Určite lepší a krajší spôsob.

Dopretekania kamaráti.

 

 

Zdieľaj tu