Prvý Camp OCRA Slovakia sa veľmi vydaril!

Posledný októbrový víkend sa uskutočnil historicky prvý camp z dielne asociácie OCRA Slovakia, ktorá združuje milovníkov prekážkových behov. Šlo o akciu zameranú na tréning techniky behu a prekážok v telocvični, či priamo v teréne, taktiež aj vo forme rád a tipov pomocou prednášok. Ako to nakoniec všetko dopadlo? Jednoducho úžasne, veď posúď sám.

Všetko sa začalo v piatok podvečer na chate Pleše v Podkoniciach v srdci Nízkych Tatier. Zoznámenia a priateľské stretnutia s ľuďmi v ktorých koluje taká istá bežecká krv ako vo mne, boli veľmi príjemné. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa stretla partia skvelých ľudí. Po privítaní od organizátorov a bohatej večeri, nás čakala prvá zo série prednášok, v ktorej nám čerstvý majster Európy v Spartan Race a vicemajster Európy v OCR prezentoval formy tréningových procesov a ozrejmil nám dôležité metódy a fakty. Hneď prvá prednáška mi ukázala, že som v správnom čase na správnom mieste a môj tréning často-krát zjavne nemal ani hlavu, ani pätu. ? Vysoká a neuvážená intenzita tréningu môže viesť k pretrénovaniu, v ktorom sa zrejme aj nachádzam, keďže som regenerácii nevenoval veľa času. Tá bola predmetom ďalšej prednášky, ktorú sme mali hneď ráno po skvelých raňajkách. Ozrejmili nám rôzne formy regenerácie a odpovedali nám na spŕšku otázok, ktorými sme ich zasypali. ?

Program bol naozaj pestrý. V jemne daždivom počasí sme si zabehli 3 km dole do dediny a v telocvični sme sa začali venovať správnej rozcvičke a technike behu. Ďalej nám ukázali, ako cvikmi s vlastnou váhou spevniť stred tela a vybudovať si funkčnú silu. Nakoniec sme sa venovali regenerácií a Mišo nám vysvetlil význam valcovania a predviedol celú zostavu. Všetko to bolo maximálne poučné. Sám som valec doteraz nevyužíval a teraz už chápem, o čo všetko som sa oberal. Po tréningu sme vybehli kopec späť k chate a šetrili sa na dlho očakávaný poobedňajší intervalový tréning. A tu by som chcel pochváliť všetkých, pretože si siahli na úplne dno. Skoro nikto z nás sa s takýmto intervalovým tréningom do kopca predtým nestretol, ale zato každý doslova bojoval. Kto nezažil, nepochopí, ale všetci z nás tam na tom kopci nechali maximum. Organizátori to spestrili súťažou o najväčších bojovníkov a tí boli odmenení výživovými doplnkami. Avšak každý jeden z nás bol víťaz, a tak sme spoločne večer mohli osláviť úspešný 1. ročník campu OCRA Slovakia.

Nedeľa sa niesla v znamení predstavenia výživových doplnkov od spoločnosti Edgar a obuvi od firmy Icebug. Veľká vďaka Riškovi, ktorí nám zabezpečil testovacie páry a počas campu sme si ich mohli kedykoľvek vyskúšať priamo v teréne. Taktiež sme mohli ochutnať Edgar, ktorý nám v nedeľu dodal potrebnú energiu, keď si pre nás organizátori prichystali prekvapenie. Najprv nám Michal predviedol celú strečingovú zostavu. Vďaka Mišo, dal si do toho srdce, mal si s nami strpenie a veľa si nás naučil. Kokos, ani som nevedel, ako sa dokážem všelijak poskladať. 😀 Zistil som však, že strečing som zanedbával a budem sa mu venovať rozhodne častejšie.
Dobre Tomáš, nekecaj toľko a poď k tomu prekvapeniu. Bolo naozaj fantastické. V okolí telocvične nám pripravili prvé preteky pod záštitou OCRA Slovakia, takzvané Majstrovstvá Galaxie. 😀 Bolo to najlepšie vyvrcholenie vydareného víkendu. Patrične sme si zasúťažili a na trati sme nechali posledné zvyšky síl. Video z toho, ako to vyzeralo, nájdeš TU. Po chutnom obede a vyhlásení výsledkov najrýchlejších pretekárov sme sa všetci rozlúčili a s pozitívnymi emóciami sme sa roztrúsili po celom Slovensku (aj Česku). 😛

Chcel by som sa týmto poďakovať hlavne Mišovi Rajniakovi, Rišovi Chrappa, Bronke Chrappa a Patrikovi Milatovi, ktorí ako zakladatelia asociácie OCRA pre nás vytvorili takéto podujatie. Dali do toho srdce a bolo to vidieť a cítiť. Taktiež ďakujem celému tímu Elite Team OCRA Slovakia a Dominike Kyzekovej, ktorá nám pomohla s ubytovaním. Bolo skvelé, strava bola výborná a ukázalo sa, že nepotrebujeme čašníkov, či upratovačky, keďže sme si so všetkým vystačili sami a vzájomne si pomohli. Už sa budem opakovať, ale za mňa to bol jeden vydarený víkend a už sa neviem dočkať pokračovania a ďalšieho takého campu.

Myslíš, že by si také niečo potreboval a páčilo by sa ti zažiť tú atmosféru? Neváhaj! Staň sa členom asociácie OCRA Slovakia a poď sa baviť spoločne s nami týmito prekážkovými behmi. Sleduj aj fanpage asociácie na facebooku, nezmeškaj novinky a na ďalšom campe môžeme byť spolu. Ja tam určite budem!

Aký bol víkend z pohľadu ďalších účastníkov a organizátora campu?

Michal Rajniak

Myšlienka organizovať camp, prišla už dávno. Problém bol, že počas sezóny sme na to nemali dostatok času, popri dlhej sezóne. A tak, keď sa sezóna skončila, dali sme s Patrikom Milatom, Richardom Chrappom a jeho manželkou Bronkou dokopy hlavy a zorganizovali 1. Camp OCRA Slovakia, pričom nám veľmi pomohla Dominika Kyzeková. Okolie Banskej Bystrice bolo idealne miesto, pre ľudí z celého Slovenska. Plán bol naplniť maximálne 30 ľudí, ale kedže sa hlásilo čoraz viac odhodľaných športovcov, tak sme sa nakoniec rozhodli zmeniť názor. Konečné číslo bolo teda 36. Mesiac predtým som si teda postupne začal pripravovať prednášky a program. Snažil som sa podať informácie čo najjednoduchšie, či už na prednáškach, alebo tréningoch a podľa reakcií boli ľudia naozaj spokojní. Hlavne s Riškom a Paťkom, ktorí brutálne hecovali ľudí na intervalovom tréningu a ešte lepšie pripravili preteky na konci CAMPU. Bronka s Dominikou sa postarali o všetko ostatné, takže jediné čo nebolo dobré, bolo počasie. ? Ale ani to nás nezastavilo na sebe makať a učiť sa novým veciam. Som nesmierne rád, ako to dopadlo a všetkým nesmierne ďakujem za perfektný víkend.

Majka Plevková

Dnes ráno mi prišla prosba zhrnúť 1. ročník víkendového camp OCRA Slovakia pár slovami. Fuuu.. poviem vám, nemožné.
Od prvého vkročenia do miestnosti, kde už bolo 80% účastníkov, boli pozitívne emócie na maximum. Vrúcne privítanie, výborná rodinná atmosféra, a to som videla väčšinu tých ľudí 1krát v živote. Verím však, že nie posledný. Športové výkony viete natrénovať za relatívne krátky čas, ak máte odhodlanie, chuť a disciplínu. Tie ľudské „výkony“ a hodnoty, ako sú úcta, ochota, pokora, nezištnosť však natrénovať neviete. Tie musíte mať v sebe. Na tomto campe sa zišli všetky tieto faktory a výsledkom toho bol jeden úžasný víkend a 36 ľudí, ktorí odchádzali šťastní, vďační za všetky poznatky, motivovaní do budúcna a s odhodlaním šíriť svoje získané poznatky ďalej.
Veľká poklona patrí zakladateľom a ostatným ľudom, ktorí naozaj makajú na tom, aby asociácia OCRA Slovakia šírila dobrú myšlienku a dosiahla cieľ, ktorý si vytýčila. My im budeme určite s radosťou pomáhať a priložíme ruku k dielu najlepšie ako budeme vedieť ?
A teraz možno v tej krátkosti… ĎAKUJEME za všetko a tešíme sa na ďalšiu akciu!!!

Ivan Vojtek 

Ak môžem zhodnotiť 1.ročník OCRA CAMPU, tak mne osobne ako hobby bežcovi dal naozaj veľa, čo sa týka teórie a praxe v jednom. Odborné prednášky od majstra Európy v Spartan Race Michala Rajniaka, jeho praktické ukážky tréningu, regenerácie, plánovacieho procesu boli na nezaplatenie. Veď nie každý deň môžete osobne čerpať informácie od členov elitného tímu OCRA Slovakia, majstrov svojho remesla. V neposlednom rade ma tento camp opäť nakopol a namotivoval k ďalšej práci na sebe a svojom zdraví. Veľké poďakovanie patrí všetkým, či už organizátorom ale aj zúčastnením.

Ďakujem všetkým za zhodnotenie.

Dopretekania kamaráti.

 

Zdieľaj tu