Sparťania sa na Orave opäť vybláznili

Cez víkend sa konal Spartan race Beast na Kubínskej holi. Zúčastnilo sa ho 1789 pretekárov. Keďže ja som si vybral tentokrát ľahšiu verziu Sprint, vyspovedal som kamošov, a prinášam ti krátky obraz toho ako to videli oni. Pýtal som sa ich na aktuálne pocity, čo ich príjemne alebo nepríjemne prekvapilo, či potešilo. Pýtal som sa tiež, že koľko robili burpees a na ktorých prekážkach. Nakoniec mi prezradili, čo ich najbližšiu dobu čaká. A tebe sa ako bežalo? 🙂 

Matúš Ildža

149. miesto, 3:32:43

Bol to môj prvý Beast a mal som fakt dosť. Doteraz najdlhšie, čo som bežal, bol krosový polmaratón, ale dnešok bol omnoho ťažší. Najviac ma zničili kopce a kopce a potom dole kopce. 😀 Väčšinou si idem zbehy úplne peckovo, ale tentoraz tak, že som až kráčal dole kopcom. Mal som problémy aj s ľavým kolenom. Robil som 90 angličákov, nedal som dvakrát balance (drevený a slackline) a raz memory test, ach ten memory. 😀

Ďalšie preteky som plánoval ísť beast v Liberci a deň nato šprint, ale po dnešku si to naozaj dvakrát premyslím, či sa tam prihlásim alebo nie. Dnešok ma utvrdil v tom, že mi viac sedia krátke trate, pretože mňa osobne demotivuje, keď bežím polhodinu alebo hodinu a nikde žiadna prekážka. Ja si prekážky celkom užívam, takže kratšie trate sú pre mňa viac stavané.

Oštepár Matúš 🙂 (ilustračná foto z Valče, nemám ešte aktuálnu)

Jakub Zbojan

120. miesto, 3:25:32

Najviac ma zradili chodidlá, tie by ste teraz nechceli vidieť 😀 (väčšie otlaky na nohách som ja ešte nevidel). Podcenil som to vlastnou vinou, ale nevadí, som rád, že sme všetci v cieli zdraví došli. Čo sa týka preteku, tak kopce potrápili, prekážky boli ako obvykle. Trošku som sklamaný z balance, že som ho nezvládol, ale to musím ja na tom zamakať. Čiže dvakrát som robil angličáky, oštep ma potešil, že padol a s rúčkovacími nemám problém. Ináč boli pekné kopce a pekné zbehy. Trať bola kratšia ako som predpokladal, čakal som nejakých 23 kilometrov.

Mimo sparťanu ma čaká tento rok celý maratón v Košiciach, takže nato sa teraz hecnem, už niet cesty späť ? Možno Death race v Barcelone, to ešte musím silno pouvažovať. Zo sparťanov premýšľam nad HH12 v Liberci alebo potom Epleny.

Šťastný Kubo s vrecom

Richard Chrappa

2. miesto, 2:20:55

Bola to veľmi príjemná trať, hlavne bežecky bola krásna. To znamená, že organizátor veľmi pekne využil prostredie, ktoré má k dispozícií. Veľmi sa mi páčilo, že bola aj voda. Čo sa týka môjho výsledku, tak v podstate celú trať som sa držal za Miškom a snažil som sa to aj dokončiť, aj keď na konci to už veľmi bolelo, lebo Kubo zozadu neskutočne tlačil, takže to bolo náročné. Robil som 30 angličákov na oštepe. Išiel tesne vedľa. Mám veľmi dobré pocity, hlavne preto, že to bola moja prvá individuálna bedňa na spartan race.

Najbližšie nebežím žiadne preteky, dávam si pauzu. Môj najväčší cieľ pre jesennú časť sezóny je Predator Race Klínovec, kde budem bežať všetky tri úrovne pretekov za víkend, takže to bude masaker.

Rišo oslávujúci svoj úspech s tímovými kolegmi 😀

Michal Cubjak

512. miesto, 4:18:02

Bežalo sa mi super, až na kŕče v stehnách, ktoré znovu prišli pri zbehoch dole kopcom. Musím zjavne viac trénovať v dlhých kopcoch. Mne sa nepáčila voda. 😀  Páčilo sa mi, že bola možnosť si dať plávaciu vestu, keď sme cez ňu šli. Prvýkrát som to videl na sparťanovi, čiže za mňa plus. Bez ostychu som to využil. Nebudem predsa robiť hrdinu, keď nie som nejaký veľký plavec. Chudáci záchranári, ktorí nosili tie vesty hore dole. 😀 Trať bola zaujímavo riešená. Najprv sa šlo dlho hore kopcom, potom zbeh dole, tak zase hore a od polovičky ďalej bola dlhá bežecká pasáž, aj keď hlavne po asfaltke. Elitný pretekári si túto pasáž museli užívať a párať tu, čo sa dalo. Potešilo ma, že som robil len 60 burpees, prvé na balance, kde som spadol meter pred koncom a druhé boli na oštepe. Potešil ma slack line a aj olympus, že som to prekonal.

Najbližšie ma nečakajú žiadne preteky. Mal som zlomené rebrá a natiahnutú šľachu v nohe, takže mám čo doliečiť. ?

Branislav Slaninak

513. miesto, 4:18:02

Šiel som tu nie veľmi pripravený. Na konci som sa cítil už dosť mizerne. Angličákov som robil 90, spadol som zo všetkých balance prekážok, ktoré tu boli. 😀 Netrafil som oštep, ktorý aj keď už mám doma tri týždne, tak som ho ešte nevybalil. 😀 Najväčšie problémy som mal na lane a následne po lane som mal už všetkého dosť. Tam som si mal chvíľku sadnúť a zastať, lebo sme šli hneď do kopca a nestihol som sa spamätať.

Toho roku už ma ďalšie preteky nečakajú, ale v zime sa chcem intenzívne pripravovať na budúci rok, kde by sme chceli spolu s Michalom pokoriť Ultra Beast. Pokiaľ nebude ten Ultra v Andorre alebo niekde v Španielsku, tak by sme chceli naň ísť.

Michal Cubjak a Branislav Slaninak chvíľu po beaste

Andrea Gulová

825. miesto, 4:49:08

Beast na Kubínskej Holi bol pre mňa iný ako ktorýkoľvek predtým. Už pred štartom som vedela, že si ho užijem, ale inak ako doposiaľ. Vedela som, že musím dávať pozor na členok (kedže som si ho zranila nedávno) a snažiť sa došľapovať tak, aby som to s ním nepokašlala ešte viac. Po štarte som si nahodila takpovediac turisticko-rekreačné, miestami prechádzkové tempo. Na trati som teda mala čas porozprávať sa s kopec pretekármi, vypočula som si rôzne motívy, prečo sa nato vôbec dali. Podporovali sme sa navzájom, vychutnala som si krásne výhľady, prírodu, okolie. Trať bola krásna, až mi bolo miestami ľúto, že si ju nemôžem odbehnúť tak po sparťansky. 🙂 Prekážky klasika. Oštep tradične za 30, na multiringu ma posledný kruh pred zvončekom poslal do burpees zony a dalších 60 som si dala dobrovoľne kvôli zraneniu (slack line a lano šplh). Asi najväčšiu radosť som mala z našej SRTG Košice. Zúčastnilo sa nás veľké množstvo členov, niektorí prvýkrát a všetci to zvládli a prekonali úspešne samých seba. 🙂

Vo štvrtok odlietam do Andorry na Majstrovstva Európy. Ešte uvidím, či sa postavím na štart. Všetko záleží od nohy, že či bude v poriadku, snáď áno. Ale aj kebyže nie, tak minimálne si tam užijem celkovú atmosféru a podporím všetkých slovenských sparťanov.

Vysmiata Aďka po boku kamošky Paťky 🙂
Zdieľaj tu